Lubisz Sporty Wodne I Chciał(a)byś Się W Nich Podszkolić? Polska Szkoła Kitesurfingu W UK Zaprasza!

| Kitesurfing, London, School

Polska szkoła kitesurfingu. Na czym polega kitesurfing i jak się go nauczyć? Certyfikowani instruktorzy z polskiej szkoły kitesurfingu w UK opowiadają o tym, jak poczuć powiew wolności z nutką adrenaliny.

To lato może być inne! Spróbuj kitesurfingu i spędzaj wolny czas na wodzie, podróżuj w innym nowym stylu – zamiast odpoczywać przy basenie czy odpoczywać bujając się leniwie po tropikalnych wodach, napompuj kajta i odkrywaj tropiki od strony oceanu. Czym dokładnie jest kitesurfing i jak się go nauczyć? Na nasze pytania odpowiedzieli trenerzy z polskiej szkoły kitesurfingu w UK. Wakacje to idealny moment na sporty wodne. Łączą one w sobie przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu, lekki wzrost adrenaliny i uczucie wolności, ale także zdrowie płynące z aktywnego spędzania czasu. Sportów wodnych istnieje całkiem sporo, ale jeden z nich szczególnie przyciąga uwagę – ze względu na swoją efoktowność i przystępność.

Sporty wodne w UK – i nie tylko

Każdy z pewnością słyszał o surfingu lub windsurfingu, ale czym właściwie jest kitesurfing?Kitesurfing – zwany inaczej kiteboarding – jest to sport praktycznie dla każdego od 8. roku życia. Jak wskazuje nazwa, sport ten polega na sunięciu po wodzie na desce przy pomocy latawca, który jest napędzany siłą wiatru. Dla porównania, w windsurfingu pędnikiem jest żagiel. Tego niezwykłego sportu można się nauczyć w polskiej szkole kitesurfingu w UK Infinity Sport Kitesurfing School. Dodatkowo, szkoła ta oferuje także inne sporty i związane z nimi atrakcje, takie jak kite buggy, standup paddleboarding, kite holidays and kite camps. Czym są wymienione aktywności?

 • Kite buggy nie jest sportem wodnym, choć dobrze sprawdza się jako atrakcja na plażowym piasku. Kite buggy jest aktywnością szczególnie lubianą przez dzieci, a polega na jeżdżeniu lekkim trzykołowym pojazdem, który – podobnie jak kitesurfing – jest napędzany latawcem (choć w tym wypadku niekoniecznie tradycyjnym, ale też elektrycznym).
 • Standup paddleboarding to z kolej sport jak najbardziej wodny, polegający na pływaniu po wodzie na desce, gdzie rolę napędu pełni wiosło. Standup paddle boarding, znany też jako SUP, jest idealnym sportem na początek przygody z morskim środowiskiem lub w bezwietrzne dni.
 • Kite holidays i kite camps to oczywiście nie sporty same w sobie, ale zorganizowane wokół sportu atrakcje grupowe. Kite holidays to wyjazdy do takich miejsc zagranicznych, w których dobrze uprawia się sporty wodne i oczywiście wiatr wieje każdego dnia. Z kolei kite camps to obozy szkoleniowe kilkudniowe, odbywające się w Wielkiej Brytanii. Podczas tych aktywności można podszkolić się w różnych sportach wodnych i – co ciekawe – przy tej okazji nauczyć się czegoś nowego w ojczystym języku.

Polska szkoła kitesurfingu w Wielkiej Brytanii

Powyższe i inne typowo wakacyjne sporty i atrakcje są oferowane przez Infinity Sport Kitesurfing School, czyli polską szkołe kitesurfingu w UK. Szkołę tą na Wyspach prowadzi dwoje Polaków z pochodzenia, certyfikowanych instruktorów BKSA, Paweł i Sylwia, od wielu lat uczących różnych poziomów kitesurfingu w Wielkiej Brytanii i za granicą. Jak nietrudno zauważyć, są to pełni energii i entuzjazmu nauczyciele, którzy swoich uczniów zarażają miłością do kitesurfingu.

Sylwia i Paweł podkreślają, że sporty wodne są już właściwie ich rodzinną tradycją, ponieważ pasją zaraził się od nich nawet syn:

  Hi Infinity Sport!

  My name is i want to know more about you can reach me on .

  „Od zawsze mieliśmy pasje do różnego rodzaju sportów wodnych, jak i na lądzie. Pewnego dnia zapisaliśmy się na 3 dniowy kurs kitesurfingu i na nasze szczęście trafiliśmy na wspaniałego instruktora, który zaraził nas swoją pasją do tego sportu. Od tamtej pory nasze życie odmieniło się o 180 stopni. Nasz syn Jeremiasz w wieku 12 lat otrzymał sponsoring od Eleveight Kites i od roku jest pro riderem. (…) Kitesurfing daje uczucie wolności, dużo adrenaliny i nieograniczone możliwości rozwoju” – opowiadają właściciele szkoły, Sylwia i Paweł.

  Jak wygląda nauka w szkole? Lekcje prywatne i kursy dla początkujących są dostępne przez większość roku na pięknej plaży Greatstone-on-Sea, położonej zaledwie 1 godzinę 30 minut od Londynu. Polska szkoła kitesurfingu jest w wyposażona w szatnie, prysznic, darmowy parking. Większość trenerów i personelu to Polacy, ale także Rumuni i Anglicy. Warto też wiedzieć, że Infinity Sport Kitesurfing School jest placówką ubezpieczoną i godną zaufania, posiadającą akredytację BKSA – British Kitesports Assosiattion. Wszyscy instruktorzy są doświadczonymi trenerami sportów wodnych, dzięki czemu kitesurfungu można się tu nauczyć w bezpieczny i przyjemny sposób. Misją szkoły jest nie tylko sucha nauka określonych umiejętności, ale też łączenie ludzi na plaży i dzielenie się pozytywnymi klimatami kitesurfingu.

  Polska Szkoła Kitesurfingu Infinity Sport to miejsce przeznaczone dla absolutnie każdego, bez względu na wiek, zawód czy miejsce zamieszkania! To, co naprawdę się liczy, to tworzenie wspólnoty wokół pasji, bycie szczęśliwym i wspieranie się nawzajem.

  Kto może uprawiać kitesurfing i czego spodziewać się po pierwszych lekcjach?

  Rozmawiając z Sylwią i Pawłem zapytaliśmy też, czy są jakieś ograniczenia wiekowe i ogólne wymagania (np. wydolnościowe), dotyczące kitesurfingu i czego w ogóle można się spodziewać na początku szkolenia, a także czy sport ten należy do raczej trudnych czy raczej łatwych. W odpowiedzi polscy trenerzy kitesurfingu wyjaśnili:

  „Kitesurfing może uprawiać każdy, kto ukończył 8. rok życia. Podczas pierwszych zajęć uczymy się podstawowych zagadnień na temat wiatru, co to jest okno wiatrowe, jak przygotwać sprzęt oraz niezbędnych informacji na temat systemów bezpieczeństwa. Na koniec najprzyjemniejsza część, czyli latanie kajtem.

  Osoba podejmująca kurs powinna potrafić przepłynąć 50m, jeżeli chodzi o kitesurfing. Prowadzimy również zajęcia na lądzie landboard, kite buggy. W tym przypadku wymagane jest jedynie pozytywne nastawienie”.

  Dlaczego warto zdecydować się akurat na Infinity Sport Kitesurfing School?

  Jak wskazują Sylwia i Paweł, prowadzona przez nich polska szkoła kitesurfingu jest jedyną polską placówką tego typu zarejestrowaną w British Kitesport Assosiattion (BKSA). W szkole można nie tylko bez stresu nauczyć się nowych sportowych umiejętności komunikując się po polsku, ale przede wszystkim można powierzyć się prowadzeniu przez utalentowanych instruktorów, którzy z miłą chęcią dzielą się swoją pasją do kitesurfingu.

  Masz więcej pytań lub chcesz się zapisać na kitesurfing? Skontaktuj się z Sylwią lub Pawłem:

  adres e-mail: info@infinitysportkitesurfing.com

  numer telefonu: +44 7949 291695

  Return to top